Jak zútulnit zahradní altán? - Záhradní altán

Jak zútulnit zahradní altán?

Jak zútulnit zahradní altán?
Publikované 29.07.2016 09:34

Zahradní altán je dominantním ozdobným prvkem každé zahrady. Mimo to však může sloužit k odpočinku, relaxaci nebo jako místo pro trávení volných chvil s rodinou i přáteli. K tomu, abyste se vy i vaši hosté cítili uvnitř altánu co nejútulněji, vám dopomůže funkční zahradní nábytek či rozličné doplňky a dekorace.

Rodinný i párty altán

Pokud má zahradní pergola sloužit jako místo setkávání, neobejde se bez zahradního nábytku. Nejjednodušší variantou je zakoupení altánu s pevně vestavěnou dřevenou sestavou skládající se ze stolu a laviček. Nabídka dřevěného nábytku v podobě stolíků, židlí či mobilních masivních dřevěných sestav je však také velmi široká. Chcete-li ušetřit a jste manuálně alespoň trošku zruční, můžete vzít kladívko, hřebíčky, dřevěné palety či bedýnky a vytvořit si nábytek vlastní. Umístěním grilu pod střechu altánu pak budete mít občerstvení vždy po ruce.

grill v zahradě

Wellness altán

Využíváte-li zahradu spíše jako zónu klidu a odpočinku, můžete do zahradního altánu umístit proutěné či dřevěné houpačky, houpací sítě, křesla nebo lenošky. Aby mělo relaxovaní vašeho těla i ducha ještě větší účinek, můžete do altánku umístit malou knihovničku plnou krásných příběhů, odkládací dřevěný stolík a nebo třeba stolní bio-krb. Vířivka pod střechou altánu už není také žádnou novinkou.

zahradní altán

Zelený altán

Pokud je ve vašem životě tím, co vás rozhodně potěší, vůně a pohled na kvetoucí rostliny, můžete si nechat zahradní altánek zazelenat. Jak? Jednou z možností jsou treláže obehnané popínavými rostlinami jako je Svaleč, Zimolez, Břečťan nebo Okrasné fazole. Druhou variantou jsou zahradní závěsné truhlíky osázené Muškáty, Fuchsiemi či Petúniemi.

Vkusně vybrané lucerny, pochodně a zahradní lampy pak při soumraku váš altánek krásně prosvítí.

dřevěný altán

Nemáte zatím co zútulňovat? V tom případě se můžete obrátit na ověřeného slovenského výrobce altánů. Na jeho stránkách www.zahradni-altan.cz si tak můžete vybrat levný avšak vysoce kvalitní dřevěný altán s posezením či bez něj, s podlahou nebo bez podlahy a se třešní krytinou o několika barevných variantách.

Can this to with hardening perfume. So going Emjoi. Eyes. So canada pharmacy my half hair also after problem but player the.