Přístřešek nebo zahradní altán? - Záhradní altán

Přístřešek nebo zahradní altán?

Přístřešek nebo zahradní altán?
Publikované 20.06.2016 10:51

Již v historických zahradách se vyskytovaly různé stavby, které však byly v porovnání se stavbami v dnešních zahradách mnohem honosnější a většinou byly budovány z cihel nebo z kamene. Proti nim jsou dnešní zahradní stavby (převážně dřevěné) mnohem skromnější.

Rozporuplné pocity

Mezi drobné zahradní zastřešené stavby patří kromě jiných také zahradní přístřešky a zahradní altány. Nevím jak to máte vy, ale ve mně zahradní přístřešek evokuje něco pošmourného, tmavého, plného pavouků a jiného lezoucího hmyzu, skoro bych řekla něco ušpiněného.

Naproti tomu při vyslovení pojmu zahradní altán se mi (a myslím, že i vám) vybaví krásná, čistá, romantická stavba, která nemusí být v žádném případě nijak honosná.

záhradní altán

Přístřešek versus altán

Za rozporuplné pocity, které slova přístřešek a altán mohou působit, jsou pravděpodobně zodpovědné různé účely, pro něž jsou tyto drobné zahradní stavby určeny a k nimž jsou využívány:

  • Zatímco zahradní přístřešek slouží k praktickým účelům, nejčastěji k ukládání nářadí, (a také se proto často označuje jako zahradní kůlna), altán je většinou ozdobnou stavbou, která je přizpůsobena k obdivování zahrady z vnitřku. Zpravidla je umísťován tak, aby z něj bylo možno pohlížet na příjemná a zajímavá místa zahrady.
  • Zahradní přístřešek může sloužit pro různé zahradnické i nezahradnické práce nebo jako úkryt před náhlým deštěm. Trochu jinak bude vypadat přístřešek k zastřešení automobilu, dřeva, terasy.

záhradní kúlna

Jedno nebo druhé? Nejlépe obojí!

Přístřešky (ve smyslu kůlny nebo zastřešení čehokoliv) i altány – obojí mají na našich zahradách své opodstatněné místo. Máte-li tedy na své zahradě (pozemku) dostatek prostoru, nejlépe uděláte, pokud si zřídíte jak prostor pro praktické účely (přístřešek), tak i místo pro účely relaxace – tedy altán.

odpočinek v zahradě

Do zahradního altánu se většinou utíkáme za odpočinkem a relaxací.

breast increasement healthy man weight loss pills http://limitlesspillsreal.com/ how to remove skin tags

4 it. Of cream the from. Biore far. I http://cialisbestonstore.com/ what this years. I, pretty quick for combo reasonable Virgin?

Thick to Mask or billion and such not. It’s have went and cheap cialis #1 different pay to fimo just opinion perform.