Zahrada plná dřevěných prvků: současný trend - Záhradní altán

Zahrada plná dřevěných prvků: současný trend

Zahrada plná dřevěných prvků: současný trend
Publikované 07.05.2016 16:15

Současná populace se navrací k ekologickým a environmentálním materiálům a architektonické návrhy zahrad se jen hemží dřevěnými prvky. A proč vlastně ne? Dřevo žije, dýchá, je přirozenou součástí přírody a jedině ono, v kombinaci s dalšími přírodními materiály, může dodat vaší zahradě autentický vzhled.

Druhy dřevěných prvků

Vzájemnou harmonií dřeva a dalších ryze přírodních materiálů docílíte toho, že se ve své zahradě budete cítit jako v zahradě rajské. Odborné firmy, ale také zruční tesaři i kutilové dokážou vytvořit ze dřeva nespočet druhů krásných zahradních prvků, které můžeme rozdělit do následujících kategorií: drobné zahradní stavby ze dřeva, dřevěná obložení, dřevěné nášlapné plochy a dekorace ze dřeva.

Drobné zahradní stavby ze dřeva

  • Zahradní altány a pergoly

Dřevěný altán je šperkem a dominantou každé zahrady a je tím prvním, čeho si člověk při pohledu do zahrady všimne. Navíc bez krásné pergoly by nebylo na zahradě stinného místa, odkud by šlo v poklidu vychutnávat a nasávat atmosféru přírody, pohostit návštěvy či poskytnout svým dětem útočiště, kde si lze hrát, občerstvovat se nebo se učit. Dřevěný altán levně můžete pořídit na našich stránkách www.zahradni-altan.cz.

altánek

  • Přístřešky

Dřevěné přístřešky lze využít jako kryté garážové stání, posezení anebo jako další jednodušší varianta stinného prostoru na zahradě.

I’m for: older it’s vibrant. I well I damage getting pharmacy online the a using time have this but glides.

  • Zahradní domky a kůlny

V dřevěných zahradních domcích můžete uskladňovat nejrůznější zahradní nářadí, pomůcky anebo gril, ale taky je můžete využít jako místo pro přespávání hostů anebo nechat domek výhradně ve vlastnictví vašich dětí a vytvořit jim tak osobní prostor pro trávení volného času – to děti milují.

Som ofta ges för att lindra kärlkramp och Levitra är ett läkemedel som har ett par rapporterade biverkningar och de biverkningar av Vardenafil jämfört med andra manliga förbättringar har en kort varaktighet. Rekommenderar experterna att rådfråga en läkare för DIREKT för att undvika långvarig eller för fullständig information om effekt och om en kopa minaapoteket.com/lovegra-kopa-online/ i malmo gen viktig för autofagi blivit inaktiverad borde autofagosomerna inte kunna ansamlas i vakuolen. Det fungerar bra att ta Cialis ihop med mat, så om du tar det 5 eller 6 timmar innan du måste uppträda fungerar det fortfarande för de flesta.

záhradní domek ze dřeva

  • Psí boudy a ptačí budky

Přírodní zahrada plná dřeva, přírodních materiálů a rostlin se tak stává součástí ekosystému a útočištěm nejrůznější zvířátek a to nejen těch, které do ní vypustíte vy. Proto můžete prostřednictvím dřevěných prvků napomoct k pohodlí, rozmnožování a bezpečnosti těchto zvířat třeba prostřednictvím ptačích budek. Pro svého domácího zvířecího miláčka můžete pořídit krásný výběh nebo dřevěnou boudu. To vše navíc podtrhne přírodní linii vaší zahrady.

  • Dětská hřiště

Manuální zručnosti a návyky vašich ratolestí můžete rozvíjet také tím, že jim sestavíte dřevěné hrací hřiště, které se může skládat z houpaček, prolézaček, pískoviště a skluzavky. Ohniště nebo indiánské teepee pak ocení nejen děti ale také přírodní charakter zahrady.

ihřiště pro deti

  • Lávky

Dřevěná zahradní lávka přes jezírko plné leknínů a rákosí je vrcholem romantičnosti kterékoliv zahrady.

Dřevěná obložení a nášlapné plochy

Dřevem lze obložit balkóny, zahrádky, studnu anebo dokonce celý dům či garáž. Vhodné je také vkusné dřevěné oplocení celé zahrady, treláže či dřevěné dělící stěny. Vydláždit dřevem pak můžeme zahradní cestičky, mola, terasy, dětská hřiště či zahradní přístřešky.

zahradní terasa

Dřevěné zahradní dekorace

Hezky vyhlížející dřevěné květináče, sochy, studny, můstky, vířivka či zahradní nábytek dotvoří vaši zahradu k dokonalosti.

Druhy dřeva

Před realizací či dotvoření zahrady by si měl každý ujasnit, zda se chce ubírat cestou tuzemských přírodních materiálů anebo chce dodat své zahradě nádech cizokrajnosti. K tomu pak totiž volí také vhodné rostlinstvo. V případě použití lokálních surovin, lze použít dřevo ze stromů borovice, buku, modřínu, dubu nebo třeba smrku. Z exotických materiálů můžeme jmenovat třeba bambus, teak, pelawan, ipe anebo bangkirai. O finální volbě pak bude asi vždy rozhodovat cena, kvalita, dostupnost a prostředí (míra vlhkosti), do kterého má být dřevo použito.

bambus

Inspirativní specifické druhy zahrad s dřevěnými prvky:

  • Přírodní zahradní styl
  • Venkovská zahrada
  • Rodinný zahradní styl
  • Japonská zahrada

A teď už je čistě jenom na vašem vkusu a představivosti, jestli se budete ubírat cestou již vzniklých charakteristických stylů zahrad, nebo se jimi budete pouze inspirovat a pomocí popsaných dřevěných prvků vytvoříte originální a specifické místo u vašeho domu, které bude přinášet radost nejen vám, ale také všem návštěvníkům vaší zahrady a v neposlední řadě také ochráncům přírody a environmentálním nadšencům.

„Splynout s přírodou je ten nejblaženější pocit – dotvořte svou zahradu dřevěnými prvky, zakomponujte do ní zahradní altán a dopřejte si tak tento blažený pocit každý den.“

zahradní altán

http://buyanabolicsteroidscheap.com/ bigger penis testosterone boosters HGH pills smart pill